ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВЛИЯНИЯ ПАРАМЕТРОВ БАНДАЖНОЙ СВЯЗИ НА ВИБРОНАПРЯЖЕННОСТЬ ТУРБИННЫХ ЛОПАТОК
Ключові слова:
турбинная лопатка, бандажная связь, стержневая модель, угол скосаполок, контактирующие поверхности, вибронапряженность.Анотація
Изложены основные положения разработанной методики исследования влияния параметров бандажной связи турбинных лопаток на основе созданной модели с мультискосовой полкой, которая позволяет с использованием одной пары образцов, моделирующей пакет лопаток, исследовать закономерности их вибронапряженности. Приведены результаты экспериментальных исследований по установлению зависимостей динамической напряженности модели пакета лопаток от геометрии полок, заданного статического силового их взаимодействия и уровня амплитуды возбуждения колебаний. Показано, что уровень вибронапряженности зависит от величин угла скоса полок, силы нормального давления на контактирующие поверхности и коэффициента виброперегрузки в процессе синфазных колебаний пакета в плоскости его максимальной жесткости.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.